пʼятниця, 11 листопада 2016 р.

Урок математики в 2 класі.

Математика  2  клас
Тема: Застосування  прийомів  додавання і  віднімання двоцифрових  чисел у процесі розв’язування задач і прикладів. Розв’язування задач за планом.
Мета :  закріпити знання про порядок виконання дій у виразах з дужками; вчити розв’язувати задачі за планом; закріплювати  навички додавання  і віднімання двоцифрових чисел; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до вивчення математики.
Обладнання: таблиці для усних вправ, схема задачі, диференційовані картки, завдання для роботи в групах. Малюнок для роботи з геометричним матеріалом.
Тип уроку: комбінований.
                            Хід уроку
І. Організаційний момент.
Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймось не шуміти.
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Щоб не було в нас мороки,
 всі готові до уроку? ( Так)
ДЕВІЗ: Думай, пробуй, шукай,
Буде важко, не зітхай!

ІІ. Актуалізація опорних знань
1.     Перевірка д/з (назвати відповіді прикладів :13, 47, 68, 63, 67, 4 )
2.     Мотивація навчальної діяльності.
Вправа « Шифрувальник»
Розв’язати  приклади і розшифрувати слово
37 + 46=83          И                54 + 38=92          А
49 + 15=64          З                 29 + 56=85 М
Сьогоднішній урок ми присвятимо зимі.
Запис дати.
3. Каліграфічна хвилинка.  ( 222, 333, 555) Записати двоцифрові числа, щоб цифри не повторювались. 23, 25, 32, 35, 52, 53
4.Інтелектуальна розминка. «Мікрофон»
В кожній групі чисел назвати зайве, пояснити чому.
-         Відповідь починайте словами : «Я думаю…»
13, 45, 67, 5, 80     26, 56, 43, 76, 96              12, 34, 56, 68, 89
40, 20, 70, 27, 90   4, 7, 1, 9, 10, 5        33, 66, 76, 99, 44   
 5. Математичний диктант
-          Прослухати розповідь, записати всі числа, які почуєте.
Рік має 12 місяців, чотири пори року, по три місяці в кожній. Грудень - перший місяць зими, у ньому як і в січні 31 день. Лютий має 28 , а  у високосному році 29 днів. Сьогодні 10 грудня, до Нового року залишився 21 день. Грудень багатий на свята. Одне з найулюбленіших  для дітей День Святого Миколая 19 грудня. (12,4,3, 31, 28,29, 10, 21,19)

 6. Геометричний матеріал
Чотири в мене сторони, усі однакові вони,
Всі четверо кутів прямі. Ім’я моє назвіть самі. ( квадрат)
Три у мене сторони, міцно з’єднані вони,
А між ними три кути. Хто я? Відгадаєш ти? (трикутник)
Чотири маю сторони, не всі однакові вони,
Прямих кутів чотири маю. Як мене звати, хто вгадає?(прямокутник )
         «Цікавий гість.» (назвати, скільки на малюнку яких фігур)

7. Робота в групах « Склади  сніговика »
               Ну а зараз поміркуєм,
               дружно в групах попрацюєм.
Обчислити приклади на картках, вибрати потрібні і скласти сніговика.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
-         Сьогодні ми повторимо порядок виконання дій у виразах з дужками і будемо розв’язувати задачі за планом.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1.     Робота з підручником № 443  ( обчислити вирази, в яких перша дія – додавання . 
2.«Мозковий штурм»
-         З яких частин складається задача?
-         Як знаходимо більше число?
-         Яка має бути дія, якщо запитується, скільки залишилося ?
-         Як дізнатися, на скільки одне число більше або менше за друге ?
Ці знання допоможуть нам у виконанні наступного завдання.
3.Робота над задачами.
1)    № 446.
Чому восени відлітають деякі птахи? Як називаються ті, що залишаються у нас зимувати?  Чим ми можемо їм допомогти? Детальний аналіз умови.
-         Скільки було горобців?... Синиць? Скільки полетіло Г ?...С ?.. Як дізнатися, скільки яких птахів залишилося?
-         Розглянемо план (послідовність) розв’язування. Що помітили?
3 запитання, отже скільки буде дій в задачі?
Колективне розв’язування задачі з записом на дошці і в зошиті.
1)    22 – 9= 13 (г.)
2)    9 – 3 = 6 (с.)
3)    13 – 6 = 7 (г.)
Фізкультхвилинка 
Раз, два – рівно голова!
3, 4, 5 – нумо очі закривать
6, 7 – розплющіть очки всі!
На 8  знов позакривали,
 міцненько так їх потримали.
5 разів отак зробили,
наші очки відпочили.

2 )  Давайте спробуємо скласти і розв’язати ще одну подібну задачу.
Щоб прикрасити зал  до новорічного свята учні вирізали 46 сніжинки
і  38 прапорців. Уже повісили 24 сніжинки і 15 прапорців. Яких прикрас залишилося повісити більше і на скільки?  Розв’яжи задачу за планом.
   Аналіз задачі. Колективне складання плану розв’язання. Спробуйте розв’язати задачу самостійно.
   Перевірити. Записати на дошці.  Хто справився, виконує № 447 .
3. Офтальмологічна пауза.
Раз, два – рівно голова!
3, 4, 5 – нумо очі закривать 
6, 7 – розплющіть очки всі!
На 8  знов позакривали,
 міцненько так їх потримали.
5 разів отак зробили, 
наші очки відпочили.
V. Узагальнення і систематизація знань.
1. Обчислення значень виразів (з поясненням)
23 + 46 = 69                 54 + 28=82
80  – 35= 45                  74 – 29=45
2. Задача
- Андрійко витрачає на дорогу до школи 20 хв. Скільки часу він витратить, якщо йтиме з другом?  (20)
-Термометр показує 10 градусів тепла. Яку температуру покажуть 2 таких термометри?(10)
3. Самостійна робота (диференційована) – картки.
4. Робота в парах ( обчислити  периметр)

Зіграти хочеться мені
 З вами у гру «Так» чи «Ні»
Число, що отримуєм при додаванні – сума?(+)
Фігура, в якої всі сторони рівні – прямокутник? (-)
1 метр – це 10 дм? (+)
Від перестановки доданків сума змінюється? (-)
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія.
Що сподобалось найбільше? Що було найважче? Ви добре працювали.  Ми виконали всі завдання і, сподіваюсь, що скоро до нас таки завітає справжня зима.
VІІ. . № 450, 451 (інструктаж)


Немає коментарів:

Дописати коментар